פרופסור דוד צדוק
מומחה למחלות עיניים, קטרקט, ניתוחי קרנית ולעין יבשה

תגובות

 • מזור מזל
  1 באוגוסט 2019

  חליתי בדלקת עיניים ויראלית והתחלתי בטיפול סטרואידים- 4 טיפות במהלך 5 ימים, כרגע אני ביום השלישי, השאלה שלי איך אני נגמלת מהטיפות? נאמר לי ע״י רופאת העיניים שצריך לרדת בהדרגה אך לא נמסר לי איך? אודה תשובתך
  אגב התרופה נקראת ״זיילט״

  • 1 באוגוסט 2019

   אם אין לך עכירויות אז תרדי עם הטיפול בלאורך כשבועיים. יד לזכור שטיפול בסטרואידים בזמן הדלקת מעלה הסיכוי ל עכירויות בקרנית

 • מוישה גורפינקל
  27 בספטמבר 2018

  שלום פרופ' צדוק.
  לקיתי בדלקת ויראלית בלחמית בעין ימין מה-14/09. כעת מצב הדלקת משתפר והולך. אולם מהיום בבוקר (27/09), הראיה בעין ימין עכורה. האם צריך להזדרז לטפל בסטרואידים וכו', או לנסות טיפות וכדו', ורק לאחר כמה ימים אם אין שיפור לנסות סטרואידים.

  תודה רבה וחג שמח.

  • 28 בספטמבר 2018

   אם יש עכירויות בקרנית כדאי להתחיל טיפול בטיפות עיניים סטרואידים ולרדת בצורה מאוד איטית לאורך הרבה שבועות תוך ניטור לחץ בעין וקטרקט

 • רועי
  20 ביולי 2018

  שלום פרופסור צדוק,

  אני סובל מעכירויות בקרנית כבר שנה וחודשיים. מטופל בסטרואידים, בהתחלה השתמשתי ב fml 4 חודשים תוך ירידה הדרגתית אבל התסנינים חזרו ואז הרופא ניסה טיפול עם סטרודקס ל4 חודשים ושוב תוך ירידה הדרגתית אבל שוב העכירויות חוזרות. כעת אני שוב עם fml כבר חודש ועדיין יש מעט עכירויות.
  אני כבר אובד עצות. האם ייתכן שזה לא יעבור והראייה תהיה מטושטשת? לציין שגם סובל מהילות וסינוורים.
  מהי המלצתך?

  • 20 ביולי 2018

   יש לטפל בטיפות סטרואידים לאורך כשנה באפן רצוף. יש לשים לב ללחץ ומצה העדשה בעין.
   אפשר לנסות משחה פרוטופיק

 • לירן חסון
  28 במרץ 2018

  שלום פרופ' צדוק
  רק לידע כללי עברתי לפני כ6 שנים ניתוח לייזר.

  לפני כשבועיים נדבקתי בדלקת העין הייתה נפוחה ואדומה עם מלא הפרשות ודביקה הרופא אמר שזה ויראלי וזה יעבור לבד, שבוע אחרי התחלתי לראות ממש מטושטש ולא ממוקד זה היה פתאומי, הלכתי לקבל חוות דעת נוספת מרופא והוא אמר דלקת לחמית אמר לי להשתמש בטיפות אופלוקס וטיפות בסטרודקס 4×4 ביום (4 אופלוקס ו4 סטרואידים) לאחר 3 ימים של שימוש בטיפות העדפתי ללכת לפרופסור עיניים והוא אמר שיש לי עכירות בקרנית ואמר לי להוסיף ל6 טיפות סטרודקס (במקום 4)
  למשך 10 ימים.

  חשוב לי לציין שזה מגביל אותי מאוד בנהיגה ובשגרת החיים אני כבר לא עובדת אני ממש מתוסכלת …
  רציתי לדעת אם זה יעבור והראיה תחזור למה שהייתה בעבר?
  והאם שהלכתי לרופא יומיים אחרי שהתחיל לי הטשטוש ההחלמה תיהיה מהירה מה תקופת ההחלמה ?
  והאם ניתן לבצע ניתוח ?

  תודה 🙂

  • 30 במרץ 2018

   ראשית יש להפוך את העפעף ולוודא שאין קרום (ממברנה) הצמודה ללחמית מאחורי העפעף. אין צורך באופלוקס – זו אנטיביוטיקה ולך יש זיהום וירלי . אנטיביוטיקה לא הורגת וירוסים.
   יש להקפיד על הגיינה והפרדת כל מה שמשותף עם אחרים
   לגבי העכירויות הטיפול הוא בטיפות סטרואידים לאורך חודשים רבים עם ירידה הדרגתית איטית במינון הטיפות (על מנת למנוע חזרה של העכירויות) תוך ניטור הלחץ התוך עיני ועדשת העין. בהחלט מספיק להתחיל בסטרודקס 4 ביום .
   זה יעבור אך לעיתים הטיפול ממושך מאוד וצריך הרבה מאוד סבלנות. במהלך הטיפול ניתן לנסות סטרואידים עם פחות תופעות לוואי.

 • מיטל
  24 בדצמבר 2017

  שלום דר
  אני לאחר וירוס ויראלי חריף בעיניים שגרם לדלקת גם בקרנית כבר עבר חודש וחצי מאז תחילת הוירוס ושבועיים לאחר טיפול בסטרואידים עדיין רואה מטושטש ויש ימים שזה מחמיר האם להמשיך עם הסטרואידים?

  • 29 בדצמבר 2017

   יש לטפל בטיפות סטרואידים לאורך חודשים רבים תוך ניטור לחץ ועדשה

שאלה לרופא