פרופסור דוד צדוק
מומחה למחלות עיניים, קטרקט, ניתוחי קרנית ולעין יבשה

תגובות

 • דניאל ציצואשוילי
  11 במרץ 2019

  מהי הכמות המומלצת למרוח בכל עין בערך?

  • 12 במרץ 2019

   לא ציינת מה למרוח. אם הכוונה למשחה פרוטופיק אז שמים פס קטן על האצבע או על מקל עם צמר גפן ומכניסים לשק הלחמית. מה שיכנס מספיק. הרוב יצא.

 • אלכסנדר
  17 בדצמבר 2018

  אני כבר חודש מנסה להשתמש במשחה Protopic 0.03%: אני מורח אותה על עפעפיים יומיים רצוף – אבל אחרי יומיים יש הרגשה של עומס של שומן על העיניים, צריבה ורצון לנקות את עיניים במגבונים EYE-CARE… ואז אני מחקה יום בלי למרוח משחה, ואחר כך עוד פעם ממשיך למרוח, ועוד פעם חוזרת אותה בעיה: אחרי יום של טיפול – עיניים מרגישים בסדר, אחרי יומיים – לא בסדר…
  1) האם זה בסדר הטיפול כזה הנ"ל?
  2) כמה זמן אפשר להמשיך טיפול עיניים במשחה Protopic 0.03% – כמה שבועות, חודשים או יותר?
  3) כתוב במשחה Protopic 0.03% שאפשר להשתמש בה רק במשך 3 חודשים אחרי הפתיחה – האם זה רלוונטי אחרי שהיא לא כל כך זולה? ואם אפשר להמשיך להשתמש בה גם אחרי 3 חודשים מהפתיחה הראשונה?

  תודה מראש!

 • חגית
  11 ביולי 2017

  שלום ד"ר,
  אני בת 28 סובלת מאלרגיה לקרדית האבק מעל לעשור, כאשר רק מפעם לפעם יש לי התקף אלרגיה מטריד של כמה ימים בהם אני מתעטשת המון וסובלת מנזלת אלרגית.
  בחודש האחרון סבלתי הרבה מהאלרגיה ובלט לי מאוד התחושה של גרד בעיניים. התחילה לי אתמול הפרשה מהעין השמאלית (והיום משתיהן). רופא עיניים אבחן את זה הדלקת אלרגית בשתי העיניים ורשם לי כרומפטיק לשבועיים וכן מקסיטרול 3פעמים ביום ל10 ימים.

  קראתי על תופעות הלוואי של מקסיטרול ונבהלתי. כך שהתחלתי בשימוש בתרופה השניה לאלרגיה בלבד.
  האם זה טיפול מקובל? האם יש אופציות מומלצות אחרות? האם דלקות כאלו מסוכנות לראיה אם לא מטפלים בהן?
  האם זה אומר שעכשיו זו תהיה בעיה כרונית?

  תודה!

  • 12 ביולי 2017

   באתר מופיעים כל הטיפולים עם ההסברים על תופעות הלוואי. בשנים אחרונות אנו משתמשים יותר במשחת פרוטופיק שזו משחת עור ומורחים אותה בעין . יעיל מאוד . שימי לב להערות שרשומות באתר שלי
   לגבי משחה זו

שאלה לרופא